Hledat

 
Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > Modelářské akce 2020

Modelářské akce 2020

Naše soutěže v roce 2020

V letošním roce 2020 náš klub bude pořádat šest soutěží, to znamená, že to bude stejný počet soutěží, jako v loňském roce.

První soutěž už je tradiční pro volné modely „JARNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“, která se létá jako „Memoriál Lubomíra Valčíka“ v kategorii P30 a letos už je to 8. ročník. To nám to nějak moc utíká. Propozice na tuto soutěž najdete tady. Protože jsme vždy létali ještě „Memoriál Vladimíra Matějů“ v kategorii F1H, tak letos to bude trochu jinak. Tento druhý „Memoriál Vladimíra Matějů“ přesuneme do soutěže volných, kterou děláme na podzim, pod názvem „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“.

Druhou soutěží, kterou pořádáme již tradičně je „KP mládeže Pardubického kraje“, která je jako nominační soutěž pro postup na MČR mládeže a proto se ji mohou účastnit mladí modeláři z celé ČR a pokusit se nalétat stanovený limit v dané kategorii, kterou létají. Na MČR mládeže, které se letos opět bude létat ve Starém Městě u Moravské Třebové, potom mohou postoupit maximálně ve dvou kategoriích, v kterých splní předepsaný limit. Tak neváhejte a přijeďte, budete vítáni. Propozice soutěže jsou také tady.

Další dvě soutěže, které budeme létat, jsou kategorie VOSA, které létáme jako veřejné soutěže, ale loňském roce jsme tyto soutěže rozšířili o další kategorii RCHS a docela se nám to zalíbilo. Budeme létat podle pravidel RCHS, s tím, že se budete moci přihlásit, jak s modelem RCHS, tak s modelem VOSA. Obě kategorie se budou potom vyhlašovat samostatně.  I letos budeme létat dvě soutěže. Jednu tu první uděláme v rámci soustředění mládeže na letišti. Na první soutěž VOSA + RCHS najdete propozice tady, a na druhou soutěž VOSA + RCHS jsou propozice tady.

Další soutěž, kterou budeme letos létat je opět pro tradiční volné modely kategorií - V, H, P30, A3,F1H, F1G, F1A „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“, kterou letos budeme létat i jako „Memoriál Vladimíra Matějů“ v kategorii F1H, jak jsem avizoval dříve. Propozice zase najdete tady. Určitě budeme rádi, pokud se soutěže účastníte. Budeme se těšit.

V letošním roce 2020, budeme opět pořádat i „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ RCVS“. Jsou to RC větroně řízené rádiem do maximálního rozpětí křídel 3 m, které mají řízené pouze dvě funkce. Protože tyto modely děláme u nás v kroužcích a to jak v UO tak ČT tak soutěž v kategorii RCVS vyplynula jako jasná volba. Určitě si nenechte ujít a přijďte se na letiště podívat. Propozice najdete zase tady.

Určitě budeme rádi, pokud se našich soutěží účastníte, jako soutěžící, anebo se můžete přijít podívat jako diváci. Nezapomeňte vzít svoje děti, nebo třeba vnoučata, uděláte jim tím radost. Budeme se na vás těšit.

                      První soutěže v roce 2020

 

             První kolo

zimní ligy házedel - Svitavy

V sobotu 4. 1. se létalo první kolo Svitavské ligy házedel a počasí, na to jaká byla předpověď, nám ještě přálo. Bylo kolem 3°C nad nulou a foukalo tak 2 až 5m/s v nárazech. Celkem se účastnilo 10 seniorů a 16 žáků, takže se dá říci, že účast byla velmi dobrá. V letošním roce se tato „Zimní liga házedel“ létá již po čtyřicáté v řadě a jako pátý ročník „Memoriálu Jindřicha Samka“, zakladatele této soutěže. Další kola se budou létat - 18. 1. 2020; 1. 2. 2020; 15. 2. 2020; 29. 2. 2020, tak pokud máte zájem, můžete se připojit, budeme jen rádi. Na začátek soutěže, jako zpestření a pro radost dětem, se nejdříve proletěla čarodějnice na koštěti a potom už začala soutěž. Na fotografiích, které nám opět nafotila Katka Fišarová, je vidět to správné nadšení při létání i za takovéhoto počasí.

 

          Zimní liga házedel – Svitavy – druhé kolo

 

V sobotu 18. 1 se létalo druhé kolo, tentokráte již opravdu zimní ligy házedel. Když jsme začínali létat, tak bylo vcelku pěkné klidné počasí, když jsme končili soutěž, tak nám docela začalo chumelit a vypadá to, že do večera bude všude nádherně nechumeleno. Však už bylo na čase, protože je také potřeba, aby si ta naše příroda trochu odpočala. Tentokráte se nás sešlo o něco méně, protože předpověď strašila námrazou a ledovatkou na silnici a někde i větší sněhovou nadílkou. Soutěž se však odlétala celkem v pohodě, kdy teplota kolem 0 až mínus 2°C, vítr 0 až 1m/s, takže nám naše modely padali zase zpátky do ruky. Soutěže se účastnilo 12 seniorů a 14 dětí, celkem 26 soutěžících, no není to paráda. Katka Fišarová nám opět nafotila nějaké obrázky, nějaké jsem stihnul nafotit i já a tak se můžete podívat na tu radost ze soutěže a pohybu na tentokráte opravdu zimní lize házedel. Další už 3. kolo ligy házedel bude 1. 2. 2020. Tak se nenechte přemlouvat a příště přijďte. Někdo létá jenom pro radost, ale někomu to opravdu létá parádně nejlepší dosažený výsledek 441s. v tomto počasí je prostě paráda. Děkujeme pořadatelům za pěknou soutěž a na příště už se zase těšíme. Tady ještě přidávám výsledky.

Zimní liga házedel – Svitavy – třetí kolo

V sobotu 1. 2. se létalo už třetí kolo, „Zimní ligy házedel“ ve Svitavách. Tentokráte však bylo jarní počasí s teplotou kolem 14°C a ráno byl nejdříve úplný klid, potom se to trochu pohnulo, ale 0 až 1m/s. bylo takové maximum soutěže. Dokonce nám svítilo i sluníčko. Takže se dá říci, že to byla zase velmi pohodová soutěž a zdá se, že už opravdu takou tu zimní soutěž se sněhovou nadílkou si už letos asi nezalétáme, protože dlouhodobá předpověď, nám říká, že jaro už klepe na dveře. Další kolo soutěže se létá 15. 2. 2020; a poslední kolo, kde se bude celá liga hodnotit, dle nalétaných výsledků bude 29. 2. 2020. Tentokráte jsme se sešli v rekordním počtu soutěžících. Soutěže se účastnilo 17 seniorů a 17 dětí, což je celkem už 34 soutěžících a tady najdete i výsledkovou listinu ze soutěže. Myslím, že Jindra Samek, jako zakladatel této soutěže, by měl vekou radost z takové pěkné účasti. Tak doufám, že se nám příště podaří se zlepšujícím se počasím o kousek přiblížit se počtu 40 soutěžících a proto neváhejte a přijeďte si zalétat na „Zimní ligu házedel“ do Svitav. Katka Fišarová nám opět zdokumentovala celou soutěž a tak se můžete podívat na pěkné foto.

 

Zimní liga házedel – Svitavy – čtvrté kolo

V sobotu 15. 2. se létalo už 4 a vlastně předposlední kolo, „Zimní ligy házedel“ ve Svitavách. Letošní počasí je tak trochu, jako na houpačce a tak po vichřici, která ničila střechy a kácela stromy o minulém víkendu, tentokráte opět docela pěkné počasí s teplotou 4 -6°C a vítr, pokud se to tak dá nazvat 0 až 1m/s. Další páté a poslední kolo soutěže se létá 29. 2. 2020, kde se bude celá „Zimní liga házedel“ hodnotit na klubovně KM Svitavy. V konečném součtu se vyhodnotí tři nejlépe odlétaná kola soutěže a první tři v každé kategorii po celkovém vyhodnocení obdrží odměnu.
Tentokráte se účastnilo 10 seniorů a 12 dětí, což je celkem už 22 soutěžících. Vzhledem k tomu, že náš region měl prázdniny a ještě se pořádalo MČR auto-modelářů, kterého se účastnil i klub MK Svitavy, kdy mnoho dětí dalo přednost této vrcholné soutěži RC autíček, byla účast docela dobrá. Můžete se podívat, jak bodovali auto-modeláři na MČR.
Katka Fišarová nám opět zdokumentovala celou soutěž a tak se zase můžete podívat na pěkné foto a příště určitě zase přijeďte. Tady ještě najdete výsledkovou listinu ze čtvrtého kola. Více foto najdete tady.

Zimní liga házedel Svitavy 5. Kolo a celkové vyhodnocení

V sobotu 29. 2. se létalo už páté a poslední kolo, „Zimní ligy házedel“ ve Svitavách. Tentokráte se nám však opět vrátila zima, kdy někde napadalo i 15cm sněhu. Celou noc mrzlo, ale ráno už teplota zase začala stoupat. Soutěž se létala za teploty 1 až 3 °C, ale poprvé nám trochu více foukalo 3 – 6 m/s. Soutěže se účastnilo 15 dospělých a 18 dětí, což si myslím, že to je nádherná účast. Jindra Samek by měl velkou radost, že klub pokračuje v tom, co on započal a Zdeněk Uher, je mu dobrým nástupcem. Když se vrátím ke všem kolům této ligy, tak jsme letos měli velké štěstí na počasí, a i tato poslední nebyla výjimkou, protože, když jsem potom navečer šel s naším čtyřnohým kamarádem na procházku, lesy na kopci kolem nás hučely a můj odhad tak 10-12 m/s. a to už by se také asi nedalo létat. Tak pánové tam nahoře, děkujeme, že jste nad touto ligou drželi ochrannou ruku a živly na uzdě, a tím připravili mnoho radosti s létání nejen těm dříve narozeným, ale hlavně těm mladým, začínajícím modelářům. Protože to byla poslední soutěž ligy, tak se potom ještě zajelo do areálu „Staré cihelny“, kde mají modeláři MK Svitavy klubovnu a celý sportovní areál pro upoutané modely, dráhu pro auto-modeláře atd. Tam jsme celou ligu zhodnotili u kávy, čaje i klobásy a vyhlásili výsledky. Ještě jednou statistika - celkem se účastnilo letošní „Zimní ligy házedel“ ve Svitavách 21 dospělých a 24 mladých modelářů. Tentokráte jsem musel zastoupit Katku Fišarovou a něco nafotit, tak se podívejte, jak jsem celou soutěž viděl přes objektiv fotoaparátu. Ještě tady přikládám výsledkovou listinu poslední soutěže a výsledky celé ligy. Jinak se všichni zase budeme těšit na příští rok, a doufám, že se zase všichni ve zdraví sejdeme a pochopitelně, že budeme rádi, když se účastníte i vy ostatní.

Víkendové soustředění leteckých modelářů

Náš MK Junior klub v Ústí n/O spolupracuje s DDM Duha v Ústí n/O. a DDM Kamarád v České Třebové, všechny děti, které chtějí létat na soutěžích, které pořádá SMČR, jsou potom členy naše našeho klubu, aby mohli získat sportovní licenci. Soustředění děláme z důvodů vzájemného poznávání všech členů letecko-modelářských kroužků a snažíme se o co největší provázanost a stmelení kolektivu. Určitě jsme rádi, pokud se účastní i rodiče dětí a tím se podílejí na spolupráci při organizování takovéto akce. Letošní soustředění se konalo na DDM Duha a děkujeme za jeho umožnění. Jaké bylo letošní víkendové soustředění? Pokaždé je možné pokračovat na modelech, které jsou běžnou náplní kroužků. Měli jsme také naplánované různé soutěže, spojené se stavbou vystřelovacího modelu, které jsme brali jako prioritu, určitě nemohlo chybět soutěžení na našem trenažéru pro nácvik RC pilotáže, kdy je nutné dostat kovovou kuličku labyrintem do cíle a to na čas. Na trenažéru máme dvě dráhy a je tady veliké množství kombinací. Pro všechny je to vždy velká zábava. Večer děti čekalo promítání filmu a druhý den ráno soutěž na letišti. Letos jsme testovali naší poslední verzi vystřelovacího modelu, který jsme zpracovali pro laserové řezání a připravili stavebnice pro toto soustředění. Model létá báječně, ale je potřeba větší pečlivost při stavbě. Druhá ranní kategorie byla klasika v podobě házedel. Připravujeme se na MČR mládeže a tak i tady proběhlo testování poslední verze výkonného házedla pro kruhový hod. Na závěr, jsme připravili vyhodnocení celé akce, s vyhlášením výsledků všech soutěží. Co se týká stravování, tak o nás bylo báječně postaráno a už dopředu proběhlo hlasování, jaká jídla budou podávána. Soňa Kubová, které tímto moc děkujeme, pro nás zajistila svíčkovou, rizoto, řízky, zapékané těstoviny s masem, buchty, ovoce a mnoho dalšího. Raději jsem ani všechno nefotil, abych vám nedělal moc chutě a nešli jste hned vymetat ledničku. Nafotil jsem nějaké foto, abyste si mohli udělat obrázek, jak takové soustředění u nás děláme. Třeba to pro vás bude inspirace.

 

 

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky