Hledat

 
Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > Modelářské akce 2019

Modelářské akce 2019

Naše soutěže v roce 2019

 

V letošním roce 2019 náš klub bude pořádat šest soutěží, to znamená, že to bude stejný počet soutěží, jako v loňském roce.

První soutěž už je tradiční pro volné modely „JARNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“, která se létá jako „Memoriál Lubomíra Valčíka“ v kategorii P30 a také jako „Memoriál Vladimíra Matějů“ v kategorii F1H. Propozice na tuto soutěž najdete tady.

Druhou soutěží, kterou pořádáme již tradičně je „KP mládeže Pardubického kraje“, která je jako nominační soutěž pro postup na MČR mládeže a proto se ji mohou účastnit mladí modeláři z celé ČR a pokusit se nalétat stanovený limit v dané kategorii, kterou létají. Na MČR mládeže potom mohou postoupit maximálně ve dvou kategoriích, v kterých splní předepsaný limit. Tak neváhejte a přijeďte, budete vítáni. Propozice soutěže jsou také tady.

Další dvě soutěže, které budeme létat, jsou kategorie VOSA, které létáme jako veřejné soutěže, ale letos jsme tyto soutěže rozšířili o další kategorii RCHS a uvidíme, jak se nám to všechno podaří skloubit dohromady. Na první soutěž VOSA + RCHS najdete propozice tady, a na druhou soutěž VOSA + RCHS jsou propozice tady

Další a už předposlední soutěž, kterou budeme letos létat je pro tradiční volné modely „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“. Propozice zase tady. Určitě budeme rádi, pokud se soutěže účastníte, jako soutěžící, anebo se přijdete podívat jako diváci. Nezapomeňte vzít svoje děti, nebo třeba vnoučata. Budeme se těšit.

Tou poslední soutěží v letošním roce 2019, bude „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ RCVS“. Jsou to RC větroně řízené rádiem do maximálního rozpětí křídel 3 m, které mají řízené pouze dvě funkce. Protože tyto modely děláme u nás v kroužcích a to jak v UO tak ČT tak soutěž v kategorii RCVS vyplynula jako jasná volba. Určitě si nenechte ujít a přijďte se na letiště podívat. Propozice najdete zase tady.

„LETECKÉ MODELÁŘSTVÍ JAKO ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL"

******************************************************************************

Zimní liga házedel Svitavy

Letošní rok, jsme se začali mimo jiné zabývat více kategorií házedel a podařila se nám ještě stihnout soutěž posledního kola „Zimní ligy házedel“, která se tradičně létá ve Svitavách. Letos už to byl 39. ročník této soutěže a 4. rokem se už létá jako „Memoriál Jindřicha Samka“ spoluzakladatele této tradice na Svitavsku. Pro nás to bylo zase něco nového, protože jít létat v teplotách kolem +1°C, by pro někoho mohlo připadat velmi zvláštní. Než se začalo létat, tak byla trochu i „kosa“, ale potom se rozfoukalo, tak modely létaly i docela daleko a všichni jsme se pohybem zahřáli. Po soutěži jsme se přesunuli do klubovny Modelářského klubu ve „Staré cihelně“ a horký čaj a posezení ve vytopené klubovně bylo tím nejlepším místem na vyhlášení celkových výsledků této „Zimní ligy házedel“. Jsem moc rád, že se této soutěže účastnili členové modelářských kroužků, které pracují jak na DDM Duha, v Ústí n/O, tak i členové modelářských kroužků z DDM Kamarád v České Třebové. Ještě na závěr patří velké poděkování organizátorům této soutěže a myslím, že příští rok zase přijedeme. Jak taková soutěž v zimním počasí vypadá, nám zdokumentovala Katka Fišarová a vy se už v teple svého domova můžete na ty nadšené a někdy i trochu zmrzlé modeláře podívat, a třeba se i příště přidat. Tade je ještě výsledková listina.

¨

 

Soustředění mladých leteckých modelářů

na DDM Duha v Ústí nad Orlicí

 

Již tradičně pořádáme víkendové soustředění mladých modelářů, kteří pracují v modelářských kroužcích na DDM Kamarád v České Třebové a na DDM Duha v Ústí nad Orlicí. Je to vždy takové přátelské setkání mladých modelářů, našeho Orlicko- Ústeckého regionu, kteří mají stejný zájem a setkávají se za účelem vzájemného poznávání a porovnání svých modelářských dovedností a při soutěžích i srovnání sportovní výkonnosti. Na tomto soustředění mají mladí modeláři možnost si postavit jednoduchý vystřelovací model, odzkoušet si svoje schopnosti RC pilota na trenažéru pro nácvik pozdějšího pilotování RC modelu, případně si mohou zalétat i na RC simulátoru. Ve volném čase si mohou pokračovat na stavbě svých modelů, které v kroužcích staví. Sobota byla věnována stavbě vystřelovacích modelů, soutěžím na trenažéru, létání na simulátoru a mnoho dalšího. Druhý den se létalo na letišti našeho Aeroklubu v UO. Na programu byla soutěž v kategorii V, což jsou vystřelovací modely a další soutěž v kategorii H, to jsou modely vyhazované rukou. Dopoledne bylo ještě před ukončením našeho soustředění vyhlášení výsledků všech soutěží a vzájemné zhodnocení celé akce. Nafotil jsem nějaké obrázky a tak se můžete podívat, jak takové soustředění u nás vypadá a pokud se vám také letecké modelářství líbí, můžete se případně přihlásit do některého modelářského kroužku na DDM Kamarád nebo DDM Duha.

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky