Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > Zajímavosti

Zajímavosti

Tady na této stránce budou například zajímavé prezentace obrázků, skutečných letadel, nebo odkazy na zajímavé stránky, videa a to jak modelářská, nebo z prostředí skutečných letadel.  

Nádherná prezentace obrázků s leteckou tématikou. Skutečná letadla ve vzduchu. Je to paráda.

Tak tohle je jako sen od leteckého modelářství je už jen malý krůček k tomu skutečnému létání. Nové technologie jdou stále dopředu a tak se podívejte, co je dnes již možné. Tady je video.

Parašutismus: Podívejte se na hromadný seskok a na to co se dá dokázat na padáku. Tady je nejdříve pár fotografií s této akce a ještě tady máme i video.

Počasí:  Pokud chcete vědět stav počasí v určité lokalitě, kam jedete třeba na nějakou modelářskou soutěž, stačí se podívat na internet. Tady jsou hned dvě možnosti stránek a u obou je potřeba zadat název města, nebo lokalitu a zobrazí se vám stav počasí. Meteoskop počasí pro každou hodinu a Meteorologisk institut  YR Další se jmenuje in počasí a používají ho profesionální meteorologové říká se mu také Aladin. Další Meteopress , Slunečno.cz,  Další zajímavé počasí, které vám ukáže, kde je jaká teplota, jestli tam prší, nebo tam je dost sněhu a mnoho dalšího, pokud se právě chystáte někam daleko na dovolenou. Další zajímavé počasí, kde zadáte název města nabo obce a dostanete docela reálný výsledek. Pokud někdo máte zájem tak tady je třeba Windy další zajímavé počasí.

Letecký radar: zajímá vás, jak létají dopraní letadla nad celou Europou, a chcete se se podívat, jak letečtí dispečeři řídí tento letový prostor? Pak se podívejte na tyto stránky.

LETECKÝ MODELÁŘ a MODELÁŘ  našel jsem stránky, které stojí zato si prohlédnout. Tady je odkaz a najdete tam stará čísla časopisů Letecký modelář a Modelář od roku 1951 až 1997. Musíte se však na těchto stránkách přihlásit, podle návodu. Je to takový pohled do historie nejen leteckého modelářství v Československu. Na této historii bychom měli ukazovat této mladé generaci co to vlastě modelářství je a jaké má kořeny. Můžete se přenést do doby, kdy tisíce lidí holdovalo modelářství všeho druhu. Při čtení článků se můžete přesvědčit o nadšení a šikovnosti modelářů, konstruktérských schopnostech, kdy vymýšlejí a doslova na koleně vyráběli modely, různé pomůcky a zařízení nad kterými člověk jenom žasnul. Modelářství podporovalo technické myšlení, které se pomalu, ale jistě vytrácí a šikovnost lidí jde s ní. Tato společnost bohužel podporuje soukromé fotbalové a hokejové kluby, nikoli mladé šikovné lidi, které tak potřebují různé naše firmy.  Ještě jsem tady připravil takový přehled čísel, tak jak je na stránkách. 

Letadla, letiště a focení - Pokud vás zajímají letadla, tak se určitě podívejte na stránky planes.cz 

 

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky