Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > Kroužky leteckých modelářů celá ČR

Kroužky leteckých modelářů celá ČR

Kroužky leteckých modelářů celá ČR

 

Vážení kolegové, obracím se na vás jako jeden z vás, který vede modelářský kroužek, a chtěl bych zmapovat, kolik u nás v republice máme kroužků leteckých modelářů. Možná by to zajímalo i vás ostatní. Také bych byl rád, kdyby se tato činnost více propagovala a proto jsem vytvořil na našem webu rubriku „Kroužky leteckých modelářů ČR“ a chtěl bych tak všem ukázat kolik a kde všude je kroužků leteckých modelářů ať již registrované u SMČR, nebo jen tak vedené na DDM, při školách atd. Pokud mě pošlete pár řádků o činnosti vašeho kroužku a foto o počtu 10-20 i 50 kusů, třeba i potom vícekrát v průběhu roku zveřejním vše na našem Facebooku a webových stránkách. Ať to všichni vidí, jak jsou naše děti šikovné a kolik nadšených lidí ještě u nás s mládeží v letecko-modelářských kroužcích pracuje.

Určitě budu rád, pokud budete posílat aktuální fotky z kroužků, co se u Vás právě děje, aby se ty současné děti v kroužku mohly pochlubit ostatním. Pokud budete posílat i vícekrát za rok, tak to zase přidám do té vaší vizitky kroužku. Bylo by dobré, kdyby všechno bylo na jednom místě, a sloužilo to nejen jako propagace a pro případné zájemce o letecké modelářství v dané oblasti, ale i vám vedoucím kroužků pro informaci, jak kde co dělají. 

 

Kroužek leteckých modelářů v Hořicích.

Jarda Vagenknecht v Hořicích vede kroužek leteckých a tak mě napsal: Ahoj Péťo, jenom abys věděl, že v Hořicích nechrápeme.Po republice byly rozeslány stavebnice RC vosáků, 6 ks jsme obdrželi i do našeho klubu. Tak, protože je taková modelářská okurková sezona, jenom chci sdělit, že jsme s těmi staršími v kroužku začali tu Vosu lepit už někde v říjnu (zasílám i nějaké foto). Více najdete tady. V neděli o svátcích se létal KP mládeže Královehradeckého kraje a Jarda Vagenknecht tam také byl a tak mě napsal. Jarda přidal poznatky z "AKCE VOSA"  

Vážení přátelé modeláři a hlavně lidi, kteří mají zájem předat svoje zkušenosti mladým Abyste věděli, kdo to píše. Jsem Jarda Vagenknecht z LMK Hořice a létám soutěžně RCVS a historiky a vedu s několika kolegy kroužek mladých při DDM Hořice. Co mně vedlo k napsání tohoto článku. Na soutěžích vidím, jak stárneme, a mladých nepřibývá. Asi jeden z důvodů bude, že se téměř všechny kategorie...  více najdete tady . Vosa - klubová soutěž Kroužek leteckých na DDM Hořice a upřesnění pravidel elektroletů. Zasílám Ti pár fotek z kroužku, který se schází každé pondělí od 16,00 do 18.00 v DDM Hořice v Podkrkonoší. Vosy co jsme dostavěli prakticky vloni, tak už visí v galerii pod stropem. Jsou tam ty hezčí kousky a A1 FLY ze stavebnice. Více na našem Faceboku. Další akce kulubu LMK Hořice byla Testovací soutěž elektro větroňů pro mládež. Na více informací se podívejte tady.

 

 

 

Letečtí modeláři na DDM Jihlava

Letečtí modeláři na DDM Jihlava se scházejí 2x týdně a Karel Švec jako vedoucí kroužku mě poslal nějaké foto, na které se můžete podívat. Karel se svoji partou mladých modelářů jezdí pravidelně i na MČR mládeže a já přidávám foto z MČR mládeže na Všechově. Ještě se podívejte na foto.

 

   

 

 

Kroužek leteckých modelářů Jihomoravský kraj

Lubomír Koutný bezesporu patří k modelářským osobnostem Jihomoravského kraje a já jsem rád, že právě takoví modeláři pracují s mládeží. Luboš mně poslal nějaké foto a článek a 

mimo jiné ještě napsal: Ahoj Petře, já vedu dva kroužky. Jeden v DDM Bystrouška, kde mám 11 kluků a nový v DDM Lužánky a tam mám 4 chlapce. Nyní staví halové modely A-6 a 30. 1. budou hoši létat na soutěži halových modelů ve Střelicích. Také mají rozestavěné modely P-30 a většina z nich bude létat na Přeboru JMK, někteří se pak také zúčastní soutěží mini maket a oldtimerů v Brně. Více se dozvíte tady. První soutěž nových hochů z letecko-modelářských kroužků v Bystroušce a v Lužánkách. V sobotu 30. 1. 2016 se ve Střelicích, v krásné hale místní ZŠ konala soutěž halových modelů letadel. Létalo se hned v několika kategoriích a soutěž měla mezinárodní charakter, protože se jí zúčastnilo i celé reprezentační družstvo Slovenské republiky včele s Mistrem světa v královské kategorii F1D panem Tréglem. Více najdete tady.  Další příspěvek od Luboše Koutného, tentokráte reportáž OPENSCALE 2016 

 

 

LMK Kopidlno a jejich kroužek leteckých modelářů

Rozeslal jsem nějaké emaily lidem, o kterých vím, že vedou modelářské kroužky a požádal o nějaké informace o jejich práci s mládeží. Na našich webových stránkách jsem udělal rubriku „Kroužky leteckých modelářů ČR“ a tak pokud se to povede, časem tady soustředíme téměř všechny kroužky leteckých modelářů, co kde pracují v ČR. Jako další se mě ozval Milan Šafler a tady je co nám napsal: Ahoj Petře, píšu ti pár řádek jako odezvu na tvůj mail ohledně modelářských kroužků. Náš letecko-modelářský kroužek žáků pracuje v rámci LMK Kopidlno prakticky od roku 1976, kdy byl náš klub založen. Více najdete tady... Jak pokračuje kroužek v LMK Kopidlno?  Už mají postavenou první VOSU a jaké mají poznatky se můžete podívat. Tady najdete celý článek a propozice 28. 5., propozice 20. 8., výsledkovou listinu a druhá výsledková listina a taky se můžete podívat i na Facebook.

Letecko-modelářský kroužek na DDM Uherský Brod

Před nějakým časem se mně ozval Stanislav Jílek z Uherského Brodu, jako nový adept na vedoucího modelářského kroužku. Konzultovali jsme spolu jak začít. Uplynul nějaký čas a ono se skutečně podařilo a já jsem moc rád a pochopitelně držím moc palce, ať se daří. Když mě napadlo dát dohromady rubriku na našich stránkách, kde bych rád soustředil všechny kroužky u nás v ČR, obrátil jsem se i na něho a tady je odpověď: Dobrý den, před časem jsme spolu řešili rozjezd nového kroužku tady u nás. Podařilo se a zde posílám odkaz  Já sám jsem několik let členem LMK Prakšice-Pašovice. Klub vlastní udržované velké modelářské letiště, na které jezdíme s klukama létat. Náčelník tohoto klubu pan Vlčnovský Franta vede při místní ZŠ kroužek. Váš e-mail jsem mu přeposlal. Více najdete tady...

DDM Praha 4, Hobbycentrum4

Další, kdo se mně ozval, je Tomáš Navrátil. DDM Praha 4, Hobbycentrum4. Pokud se nepletu, tak tady to bylo takové zázemí, kde působil jako vedoucí kroužku i Tonda Tvarůžka, dlouholetý trenér volných, člen komise pro mládež a taky předseda  KLeMČR o to víc mě těší, že tato krásná modelářská činnost tam pokračuje dál. Určitě se budu těšit na další spolupráci a dočkáme se třeba fotografií dětí z kroužku a jejich činnosti. Tomáš Navrátil mě napsal: Dobrý den kolego, nechci se nějak moc rozepisovat, ale informaci Vám posílám v odkazu na Hobbycentum4 kde máme nejen letecké kroužky, vedeme je tři členové SMČR a jeden externista, celkem je 6 kroužků  po třech vyučovacích hodinách,  které jsou plně obsazené a jeden zatím prázdný. http://www.hobbycentrum4.cz/ S pozdravem Tomáš Navrátil             Já jenom dodávám, ať se daří a zatím jsem vybral pro ukázku z webu akci „DĚTSKÝ MODELÁŘSKÝ DEN 2014“ ve fotografii a také tady najdete ještě i video. Všechno to najdete tady. 

Kroužek leteckých modelářů na DDM Kopretina

Ivo Kornatovský dlouho působil jako trenér repre volných, určitě ho znáte jako pořadatele MČR mládeže v Kožlanech, v současné době je i členem komise mládeže. Možná jako vedoucího modelářského kroužku ho ještě neznáte. Také jsem ho požádal, aby nám kroužek trochu představil a tady to mě napsal: V Plasích při místním DDM Kopretina funguje již řadu let leteckomodelářský kroužek, současným vedoucím je Ivo Kornatovský. Tento kroužek vznikl původně jako kroužek LMK Plasy při Aeroklubu Plasy kolem roku 1970. V tomto kroužku jsem se u Zdeňka Sušánky „vyučil modelařině“ a nyní již 35 let tady působím jako vedoucí. Více najdete tady.

 

Kroužek leteckých na YMCA Liberec

Další kdo se mně ozval a má zájem o vizitku na našich stránkách, kterou bude moci doplňovat o další akce, kterých se jeho kroužek bude účastnit a vy tím můžete sledovat úroveň tohoto kroužku, je Petr Budai. Petr se účastnil i zasedání komise mládeže ve Varnsdorfu a ukazoval nám tam různé vylepšení a přípravky, které v kroužku používají, protože jsem si je tam nafotil, tak teď se našla ta správná příležitost je připojit k obrázkům, které mě Petr poslal. Co Petr Budai napsal o jejich kroužku, si můžete přečíst tady a ještě nějaké foto.

 

 

 

 

 

Kroužek leteckých Mladá Boleslav

Další kdo se mně ozval je Václav Jiránek. Určitě ho není třeba nijak dlouze přestavovat, podle jeho plánků A3 /Vendík, Pionýr/ se staví stále v kroužcích. Vašek, je další člověk, který si život bez leteckého modelářství neumí představit. Já jsem jenom rád, že se stále věnuje dětem a předává jim svoje životní i modelářské zkušenosti. Tady se můžete podívat, co mně napsal:

Ahoj Petře,zdravím Tě a samozřejmě, že je v Mladé Boleslavi modelářský kroužek. Jeho vedoucími jsou Ivo Horvát a Aleš Procházka. Chodí tam 8 kluků, ale protože prostoru moc není, tak je to maximální kapacita. Oba jmenovaní se pokusili navázat na časy dávno minulé, kdy paní Helena Najmanová z Domu dětí pořádala 16 modelářských táborů, kde jsem samozřejmě nechyběl ( a dávno předeběhla dobu !!!) a loni na letišti uspořádali tábor (i tam jsem nechal stopu). Letos to mají rovněž naplánované. Nějaké fotky jsem udělal v době, kdy tam byla velká marodka. Až je proberu, tak je pošlu buď elektronicky (musím je komprimovat) nebo přes úschovnu v plné velikosti.Kromě toho jsem spolu s kolegou, pro pokračování článku tady klini.  Tak co Ty na to?     Jeden dědek – modelář Vašek Jiránek - Co na to říci? Snad jenom to, že je to Vašku super a držím palce, ať se stále daří. Více najdete tady... Nebo se můžete podívat třeba na video.

Kroužek Františka Doupovce

František Doupovec je další člověk, který se ozval na moji výzvu. František byl snad 10let, jestli si to dobře pamatuji, předsedou komise pro mládež. Jinak taky je velký vyznavač kategorie F1E a stále reprezentuje ČR v této kategorii. Dokonce také napsal knihu o stavbě jednoduchého modelu házedla „Olda“ a pořád je ještě dělá a tak se snad nebude zlobit, když se na něho obrátíte. Já osobně jsem od něho nějaké stavebnice měl a byla maximální spokojenost a zase uvažujeme o dalších. Tady je co mě napsal: 

Nazdárek Petříku! Odpovídám na Tvůj přípis. Pokusil jsem se loni na podzim založit kroužek na škole, kam jsem kdysi chodil. Je to malá škola a tak jsem neočekával žádné zázraky. Přihlásili se mně dva druháci a dvě holky z páté třídy, takže se to za kroužek ani nedá počítat. Scházíme se ale a děláme různé mrňavosti a draky. Víc to nejde, protože ve škole zrušili dílny. K čemu taky pracovní výchova, budeme všichni "manageři". Můžu Ti ale nabídnout stavebnice - viz přílohy. Uvažuji také o jednoduché stavebnici A3. Zatím ji mám ale jen na papíře. Více se podívejte tady.

 

Technický klub mládeže Litoměřice

Další kdo se přidal, do naší akce modelářské kroužky ČR, je Jiří Rudolf. Jirka je takový novodobý vizionář, který by rád děti probral z jejich virtuálních světů a ukázal jim tu nádheru reálného technického světa a umožnit jim pocit a tu radost něco vytvořit vlastníma rukama a svým umem. Ukázat jim, že počítače, tablety, chytré mobily, nejsou jenom na surfování na sociálních sítích a internetu, ale že se na nich dá programovat třeba CNC modelářské frézky a tak si udělat třeba stavebnici létajícího modelu. To všechno ho vedlo k tomu, že jako učitel na penzi a modelář, založil TKM v Litoměřicích a na tomto odkazu se dozvíte více a uvidíte, jak moc se mu to daří. Já držím moc palce. Ještě jsem sestříhal nějaké video na které se můžete podívat.Tady se můžete podívat, co mě napsal: Ahoj Petře, posílám link na rajčekde jsou fotky z činnosti TKM. Nejsou to jen fotky z modelářské práce ale i z ostatních sekcí TKM. Mám momentálně registrováno 90 dětí a cca 25 dospěláků, takže svůj čas musím dělit nějak rovnoměrně mezi všechny. Příští víkend jedeme na Ranou na F1E, tak zase nějaké fotečky přidám. A tady jsou.

 

LMK Svitavy a modelářský kroužek

Modelářský klub ve Svitavách v loňském roce, utrpěl velkou ztrátu odchodem Jindry Samka a řešilo se, co a jak bude dál. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a novým náčelníkem klubu se stal Zdeněk Uher, který dlouhá léta s Jindrou spolupracoval a byl tak jedinou šancí a zárukou pro další fungování klubu. Já osobně to vidím jako tu nejlepší možnou volbu. První taková velká organizační zkouška čekala na Zdeňka, když náhle zemřel dlouholetý vedoucí modelářského kroužku, Pepa Hladký. Tady se však potvrdila moje myšlenka o správnosti volby náčelníka klubu a jsem rád, že se všem společně daří naplňovat myšlenky Jindry Samka, který vždy říkal „bez modelářského kroužku, klub nemůže existovat“. Jak mně Zdeněk napsal, tak kroužek už zase pracuje, navíc dávají dohromady nové webové stránky, připravují soustředění talentované mládeže. Pokud, jak se říká, se na vaše počínání koukají oba pánové, tak můžou být spokojeni, protože jejich započatá práce úspěšně pokračuje a já držím palce. Tady na tomto odkazu najdete nové webové stránky http://modelklub-svitavy.webnode.cz/ a můžete se podívat na nějaké foto z kroužku a činnosti klubu.

Dům dětí a mládeže Kamarád  - Třemošná

Na webových stránkách LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí jsem našel Vaši výzvu, aby se přihlásily k prezentaci leteckomodelářské kroužky. Dovoluji si zaslat příspěvek o malých modelářích, které organizuje Dům dětí a mládeže KAMARÁD Třemošná. V kroužku pracuje ve školním roce 15 – 20 modelářů. Zabýváme se funkční modelařinou, ale také stavbou plastikových modelů. Pokud nám to povětrnostní podmínky dovolí, jsme venku a létáme, i v zimě na sněhu. Velkou výhodou pro nás je, že máme vedle klubovny rozsáhlé fotbalové hřiště, kam můžeme chodit pouštět RC modely, ale i mrskat házedla. Dvakrát ročně pořádáme, pro DDM Třemošná ukázku naší modelářské činnosti: při zahájení školního roku v září a na Den dětí v červnu. Na tyto akce si modelářský kroužek zapůjčuje z aeroklubu Plasy kluzák L-13 Blaník a kluci jej, za pomoci členů aeroklubu, sami sestaví. Členové kroužku společně jezdí na letní tábory, různé modelářské akce, letecké dny a výstavy, ale i na filmová představení s leteckou tématikou. Kroužek vede Stanislav Kutheil, bývalý bojový pilot, ale stále aktivní aeroklubový letec a parašutista. O hlavních prázdninách DDM Třemošná organizuje letecký tábor na letišti aeroklubu Plasy. Nadstandardní přátelské vztahy mezi aeroklubem Plasy a DDM Kamarád Třemošná nám dovolují vytvořit pro děti mimořádně zajímavý tábor, zaměřený na... více najdete tady. Tady ještě přidávám nabídku SOUSTŘEDĚNÍ MODELÁŘŮ a 5. ročník adrenalinového dětského leteckého tábora s názvem NA KŘÍDLECH SPITFIRU.

 Jsem moc rád, že nám zase po delší době Stanislav Kutheil napsal: dovolte mi prosím zaslat Vám několik fotografií s vánoční a zimní tématikou z činnosti našeho modelářského kroužku při DDM Kamarád Třemošná. Vánoční besídka modelářů a první schůzka kroužku v novém roce. Zároveň Vám a dalším modelářům přeji pevné zdraví a mnoho osobních a pracovních úspěchů v nadcházejícím roce. Tady se můžete podívat na nějaké foto.

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky