Hledat

 
Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > Modelářské akce 2017

Modelářské akce 2017

Naše soutěže v roce 2017

V roce 2017 náš klub rozšířil pořádání soutěží o další dvě, to znamená, že budeme pořádat už pět soutěží. První soutěž už je tradiční. „JARNÍ ÚSTECKOORLICKÁ“, která se létá jako „Memoriál Lubomíra Valčíka“ v kategorii P30 a také jako „Memoriál Vladimíra Matějů“ v kategorii F1H.Propozice na tuto soutěž najdete tady. Druhou soutěží, kterou pořádáme již tradičně je „KP mládeže Pardubického kraje“, která je jako nominační soutěž pro postup na MČR mládeže a proto se ji mohou účastnit mladí modeláři z celé ČR a pokusit se nalétat stanovený limit v dané kategorii, kterou létají. Na MČR mládeže potom mohou postoupit maximálně ve dvou kategoriích, v kterých splní předepsaný limit. Tak neváhejte a přijeďte, budete vítáni. Propozice soutěže jsou také tady. Tady je to naše rozšíření o dvě soutěže kategorie VOSA, které létáme jako veřejné soutěže a můžete k nám klidně přijet. První bude 10. 6. Propozice najdete tady, druhá bude 30. 9. a tady jsou propozice.  Ta pátá soutěž, to je u nás od loňského roku novinka a budeme ji doufám létat každý rok. Soutěž se bude jmenovat „PODZIMNÍ ÚSTECKOORLICKÁ RCVS“. Jsou to RC větroně řízené rádiem do maximálního rozpětí křídel 3 m, které mají řízené pouze dvě funkce. Protože tyto modely děláme u nás v kroužcích a to jak v UO tak ČT tak soutěž v kategorii RCVS vyplynula jako jasná volba. Je to veřejná soutěž a proto čekáme hojnou účast modelářů z celé ČR a myslím, že bude na co koukat. Určitě si nenechte ujít. Propozice najdete zase tady.

Technické muzeum Brno

LMK Junior klub uspořádal pro členy modelářských kroužků DDM Duha v Ústí n/O. a DDM Kamarád v České Třebové výlet do Technického muzea v Brně, kde ve spolupráci s firmou West Media a Fakultou strojního inženýrství VUT připravili unikátní výstavu robotických modelů dinosaurů v životní velikosti, které díky nejmodernějšímu výzkumu v oboru mechatroniky a paleontologie umožňují návštěvníkům téměř autentický zážitek. Cestou zpět na nádraží jsme se zastavili podívat na radnici, kde mají pověšeného „Brněnského draka“, na „Zelném trhu“, kde se pořádají proslulé trhy, ve středu náměstí je nádherná „Kašna Parnas“, mají tady i „Sloup Nejsvětější Trojice“ čtyři divadla a to asi nejznámější „Husa na provázku“, nádhernou „Katedrála sv. Petra a Pavla“. Ještě jsme se zastavili v „Galerii Vaňkovna“ a potom už zase na vlak a domů. Tady jsou ještě nějaké fotky.

Soustředění leteckých modelářů

                          na DDM Duha v Ústí nad Orlicí

Tento víkend z 18. 3. na 19. 3. uspořádal LMK Junior klub soustředění leteckých modelářů na DDM Duha v Ústí nad Orlicí, kde naši členové vedou modelářské kroužky. Účastnili se kroužky leteckých modelářů pracující jak na DDM Duha v Ústí n/O, tak i tři členové kroužku leteckých pracujících na DDM Kamarád v České Třebové. Počasí venku nám moc nepřálo a tak jsme museli volit program, který půjde realizovat pouze v budově. Místo klasické soutěže vystřelovadel, se létalo s modely na přímý let, kde si každý musel poradit, jak model seřídit a správně hodit, aby proletěl úsekem za co možná nejvíce bodů. Další naše soutěžní kategorie je trenažér, který má dvě možnosti obtížnosti. Modrá je kratší a červená delší a složitější. Tady se děti mohou naučit základním návykům správného řízení RC modelu, které se jim může hodit při létání s modelem RC VOSA, nebo RCVS. Sestříhal jsem video ze soutěže a tak se můžete podívat, jak taková soutěž na RC trenažéru děláme. Podle reakce dětí i přes nepřízeň počasí venku se nám víkend vydařil. Jak takové soustředění děláme u nás, se můžete podívat na foto, které jsem nafotil.

 

Mistrovství České republiky RC větroňů RCVS

pro seniory a juniory

Sobota 13. 5. 2017 se určitě zapíše do historie kategorie RCVS. Na modelářském letišti v Sázavě u Lanškrouna se létalo společné MČR RC větroňů RCVS pro seniory a juniory. Poprvé v historii této kategorie se účastnilo šest juniorů a tím byl splněn limit, podle Sportovního řádu ČR, pro vyhlášení prvního Mistra ČR juniorů v kategorii RCVS. Je pravdou, že všech šest mladých je z našeho Junior klubu, všichni pracují v modelářských kroužcích a to jak na DDM DUHA v Ústí n/O., tak na DDM Kamarád v České Třebové, kde tyto kroužky vedeme, ale já jen pevně doufám, že to bude taková dobrá inspirace pro ostatní kluby a že v příštím roce nás bude zase o něco víc. Díky akci „Komplet Vosa“ se do klubů dostalo mnoho RC souprav na ovládání, které se dají využít i pro tuto nádhernou kategorii rádiem řízených větroňů RCVS. Letošní jarní počasí není moc nakloněno našemu modelářskému sportu, ale i přes krátkou májovou přeháňku, se dá říci, že se MČR RCVS vydařilo. Velký dík patří pořadateli LMK Česká Třebová, který pro nás toto MČR RCVS připravil. Jak to na soutěži vypadalo, určitě se podívejte na foto a výsledkovou listinu najdete tady.

Jarní Ústeckoorlická

  pro volné modely

V neděli 27. 5. se létala na letišti v Ústí nad Orlicí na druhý pokus „Jarní Ústeckoorlická“. Tato soutěž se létá také jako vzpomínka na průkopníky leteckého modelářství v tomto regionu a proto součástí této soutěže létáme „Memoriál Vladimíra Matějů“ v kat. F1H a „Memoriál Lubomíra Valčíka“ v kat. P30. Počasí bylo trochu příznivější teplotou i slabším větrem, ale směr větru na obec Černovír, kdy maximum pro kategorii F1H, bylo téměř na kraj lesa a to nemluvím o kategorii F1A, která má maximum ještě o minutu delší. Nakonec asi tak 6 – 8 modelů různých kategorií je někde v lese, nebo přímo v obci Černovír. Pokud se nějaký model najde a nebude mít přímo na modelu kontakt na majitele, prosím volejte na moje tel. číslo, 702 069 052 děkuji. Každá taková soutěž je však i společenskou událostí pro vyznavače tohoto sportu a tak jsme si užívali společné létání a zápolení. Pro naší modelářskou mládež, která pracuje na DDM Duha v Ústí n/O a na DDM Kamarád v České Třebové v kroužcích, které vedou naši členové LMK Junior klubu, to byla taková příprava na KP mládeže, který se bude létat 11. 6. a tam se už budou plnit limity o možnou nominaci na MČR mládeže 2017. Tak se můžete přijít podívat a podpořit tak své kamarády. Jinak jak to vypadalo na soutěži pohledem přes objektiv Katky Fišarové, se můžete podívat na foto. Ještě se podívejte na výsledkovou listinu.

KP mládeže Jihomoravského kraje - Brno – Medlánky 

V sobotu 27. 5. se létal KP mládeže Jihomoravského kraje. Náš Junior klub tam mě dva naše zástupce, kteří si chtěli zajistit účast na MČR mládeže o něco dříve. Jan Doležal létal kategorii A3 a F1H v obou kategoriích nalétal stanovené limity pro postup na MČR mládeže. Pavel Pernica létal kategorii P30 a také se mu podařilo limit splnit, tak postup na MČR mládeže mají oba zajištěn a patří jim moje velká gratulace za dobré výsledky na soutěži. U nás v Pardubickém kraji se létá KP mládeže 11. 6., tak doufám, že tentokráte bude i trochu lepší počasí. Jak to na soutěži vypadalo, se můžete podívat na foto Pavlíny Doležalové. Tady je ještě výsledková listina.

 

RCVS v Chotěboři

RCVS v Chotěboři V sobotu 3. 6. se létala další soutěž RC větroňů RCVS. Tentokráte se soutěž létala v Chotěboři a hlavní organizátor Petr Šrámek nám připravil nádhernou pohodovou a perfektně zajištěnou soutěž. Velice si považuji a musím z funkce trenéra pochválit vzorové propozice soutěže, kde bylo jasně napsáno poloviční startovné pro mladé modeláře. Budu rád pokud se tento trend zažije na všech soutěžích RCVS a bude to jasně napsáno v každých propozicích. 

Na této soutěži se účastnilo i pět mladých modelářů. Čtyři LMK Junior klub Ústí n/O a jeden LMK Pardubice. Jsem moc rád, že všichni modeláři mezi sebe přijali naši mladou modelářskou mládež, i když jejich pilotní umění, někdy vytváří nejen úsměvné situace. Každá taková soutěž je však pro ně velký zážitek a ještě větší zkušenost, vzpomeňme si na svoje začátky ... Na soutěži jsem nafotil nějaké obrázky ze soutěže, tase můžete podívat. Výsledková listina ze soutěže.

 

Vosí rojení na letišti v Ústí n/O.

Vosí rojení na letišti v Ústí n/O. V sobotu 10. 6. se na letišti Aeroklubu v Ústí n/O., létala soutěž modelů RC VOSA. Ráno jsme se probudili do deštivého počasí a po pohledu na mapu s radarem srážek nám bylo jasné, že to dnes s počasím nebude jednoduché. Nakonec však všechno dobře dopadlo, zažili jsme bouřku i nádhernou duhu a soutěž RC VOSA zdárně dolétali.

Při pohledu na naše mladé modeláře a to jejich dnešní nadšení z létání, vlastně už s historickým modelem VOSA, jsem si uvědomil a tak trochu nostalgicky zavzpomínal na svoje začátky modelářství, kdy jsme jenom snili o RC ovládání modelu a model VOSA bez ovládání házeli z kopce a kochali se pohledem, jak majestátně letí. Dnes došlo k určitému posunu ve spirále času, stejný model z historie modelářství ve spojení s moderní technikou RC ovládáním, ale stejné prožitky a radost dětí. Mám dobrý pocit a jsem rád, že se nám soutěž vydařila, i když bylo takové bláznivé počasí. Nafotil jsem nějaké foto moji starou Nokií a další fotky přidala Katka Fišarová, tak se můžete podívat, jak takové Vosí rojení vypadá. Ještě se můžete podívat na výsledkovou listinu ze soutěže.

 

Přebor mládeže leteckých modelářů Pardubického kraje

V neděli 11. 6., se na letišti Aeroklubu v Ústí n/O., na druhý pokus odlétala soutěž „Přebor mládeže leteckých modelářů Pardubického kraje“. Počasí nám tentokráte přálo a tak nic nebránilo mladým modelářům, kteří si chtěli splnit limit v některé vypsané kategorii a zajistit si tak účast na MČR mládeže. Měli tentokráte jedinečnou a také poslední šanci, jak si tuto účast zajistit, protože toto byla poslední soutěž v ČR, kde je to možné. Někteří naši si již účast zajistili na KP Jihomoravského kraje a tak tady už se mohli soustředit na jinou kategorii. Náš Junior klub na MČR mládeže v Borotících budou reprezentovat v kategorii:

P30 - Bříza Jan, Maixner Dominik, Ježek Jakub, Fišar Martin, Slezák Jáchym, Fišarová Barbora, Vojtíšek Matouš, Musil Jan, Doležal Filip, Vašina Vojtěch

A3 - Doležal Jan

F1H - Maixner Dominik, Doležal Filip, Doležal Jan

F1G - Fišarová Barbora, Pernica Pavel

Propozice MČR mládeže najdete tady. Tady také najdete výsledkovou listinu z KP mládeže Pardubického kraje a Katka Fišarová na vás koukala přes objektiv fotoaparátu a co z toho nakonec vyšlo, se můžete také podívat na foto

 Soutěž RCVS Česká Třebová 

V sobotu 5. 8. se létala soutěž RCVS v České Třebové. Protože to máme, co by kamenem dohodil, tak jsme nemohli chybět. Počasí bylo téměř ideální a tak přijelo 19 seniorů a 6 juniorů. Jirka Kadlec pro nás připravil pohodovou soutěž, kterou si každý užíval. Pro naše mladé modeláře, kteří tuto kategorii teprve začínají poznávat, to byla další soutěžní zkušenost, bohužel i jeden rozbitý model. Další soutěž, které se chceme účastnit je 2. 9. V Hořicích. Jaké to bylo tady v České Třebové, se můžete podívat na foto, které nafotila Katka Fišarová. Tady ještě najdete výsledkovou listinu soutěže.Můžete se také i podívat, jak si stojíte v celkovém pořadí žebříčku ČR v kategorii RCVS pro rok 2017 po této soutěži. 

 

Soutěž RCVS v Hořicích

V sobotu 2. 9. se létala další soutěž RCVS a tentokráte poměrně velká účast 27 přihlášených soutěžících, od nás se účastnilo 5 žáků a tři senioři. Počasí bylo trochu loterie, ale postupující fronta se nám úspěšně vyhýbala celý den. Jarda Vagenknecht si to holt umí zařídit.  Letos jsem byl na soutěži v Hořicích poprvé a už jsem se docela těšil, jak si dám dobrý gulášek, kávu a k ní Hořickou trubičku a ani v tomto směru, Jarda nezklamal.

Jsem moc rád, že se nám v našem Junior klubu daří budovat i dobrou základnu těch starších, kteří potom někdy i sami soutěžně létají, ale při tom dovedou na soutěži pomáhat i ostatním a já si mohu dopřát v pohodě i gulášek a kávu s trubičkou. Bylo to moc fajn. Jinak se můžete podívat na soutěž RCVS pohledem přes objektiv Katky Fišarové, Jirka Kadlec mě zpracoval další doplnění žebříčku ČR pro kategorii RCVS a do konce soutěžní sezóny nám ještě zbývají tyto soutěže:  

 

568

RCVS

10.9.2017

LMK Junior Klub

Podzimní ústeckoorlická RCVS

573

RCVS

16.9.2017

LMK Český Brod

Českobrodská termika

575

RCVS

23.9.2017

MK Mělník

Podzimní

582

RCVS

30.9.2017

RC Limit Nový Dvůr

3. pohárová

Tak se můžete podívat na průběžný žebříček, a pokud se vám nelíbí, jak si stojíte, dá se s tím ještě hodně udělat. Tak vám přeji, ať se to podaří. 

Podzimní Ústeckoorlická RCVS

V neděli 10. 9. 2017, se létala další soutěž RC větroňů kategorie RCVS, tentokráte na našem domovském letišti Aeroklubu v Ústí nad Orlicí. Počasí nám moc nepřálo, ale vzhledem k podmínkám, jaké panovali jinde, se dá říci, že to mohlo být i horší. Teplota 12 až 16°C, vítr 1 – 3m/s. Obloha zatažená, někdy až mlhavá. Účastnilo se 22 soutěžících z toho 7 juniorů. Jak to na soutěži vypadalo, se můžete podívat na foto Katky Fišarové, výsledková listina ze soutěže je tady doplněný žebříček je tady.

Poslední soutěž RCVS se létala v Podhořanech

V sobotu 30. 9. se létala poslední soutěž RCVS v Podhořanech této sezóny. Bohužel však počasí nám moc nepřálo a tak po prvním kole, pro silný vítr a provoz na letišti ředitel soutěž ukončil. Je to velká škoda, protože se sešlo 40 pilotů, někteří si chtěli ještě na poslední chvíli vylepšit své postavení v žebříčku ČR, zároveň tato soutěž byla jako poslední pohárová, kterou pořádá Pepa Bíbr, kde se ještě musel uskutečnit rozlet, aby bylo možné vyhlásit vítěze, této pohárové soutěže.Více a foto najdete tady..

RC Vosa opět poletovala na Ústeckém letišti

RC Vosa opět poletovala na Ústeckém letišti V neděli 1. 10. 2017, náš klub pořádal v řadě už druhou soutěž modelů RC VOSA. Počasí nám ze začátku moc nepřálo, protože foukalo v nárazech až 8m/s, ale občas to bylo jenom 3,5m/s. Naši mládí borci, kteří létají už i kategorii RCVS si létání s Vosou doslova užívali. Už se těším jako vedoucí kroužku, až budeme mít dostavené další modely ze stavebnice, které jsme dostali v rámci akce KOMPLET VOSA, od SMČR. Jaké to „Vosí rojení“ na letišti v Ústí bylo, se můžete podívat na foto Katky Fišarové. Příští rok opět plánujeme dvě tyto soutěže. Můžete přijet i vy ostatní, kteří máte Vosu ať nás tady je víc, nebo se jen tak můžete přijít podívat, jaké máme v kroužku šikovné děti. Více na našem Facebooku

 

MČR mládeže leteckých modelářů volných 2017 v Boroticích

MČR mládeže leteckých modelářů volných kategorií 2017 v Boroticích Vrcholem sezóny mladých leteckých modelářů, kteří pracují v kroužcích po celé ČR je bezesporu MČR mládeže. Létalo se ve volných kategoriích H, P30, A3, F1H, F1G. Letošní sezónu provázela sice nepřízeň počasí, MČR mládeže nevyjímaje, ale přímo katastrofickou předpověď počasí na den konání MČR se podařilo zažehnat, snad obrovským nasazením a odhodláním soutěžících létat. Honza Dvořák, jako ředitel MČR mládeže a hlavní organizátor, se zhostil soutěže na velkou jedničku, a proto patří velké poděkování jemu a celému týmu časoměřičů, sportovní jury a všem, kteří se podíleli na přípravě MČR mládeže. Soutěž se létala při poměrně větrném počasí, kdy ráno foukalo kolem 6m/s a později se vítr stabilizoval mezi 3,5 až 4,5m/s. Polojasné počasí teplota až 16°C. Nasazení a odhodlání soutěžících bylo veliké a tak se odlétalo všech 5 soutěžních kol. Jak létali modeláři našeho Junior klubu? Tak máme mistra ČR juniorů v kategorii P30 – Honza Bříza, Máme druhé místo v kategorii F1G žáci – Barbora Fišarová, v kategorii P30 žáci, obsadil Dominik Maixner čtvrté místo. Více tady..

 

Výlet do zábavného centra BONGO v Brně

V sobotu 14. 10. náš Junior klub uspořádal výlet pro členy i naše mladé modeláře, kteří chodí do kroužků leteckých modelářů a to jak na DDM Duha v Ústí n/O., tak na DDM Kamarád v České Třebové. Tyto výlety děláme proto, aby se děti lépe mezi sebou poznaly a pokud jedou i rodiče, můžeme s nimi navázat lepší kontakt, a více je seznámit s fungováním klubu. Zábavné centrum BONGO všechny nadchlo, a doslova se tam všichni vyřádili. Spokojenost byla i ze strany rodičů, takže se dá říci, že náš výlet splnil, naše očekávání. Ještě se můžete podívat na nějaké foto a třeba se tam také zajet podívat.

 

 

 

 

 

 

Nejlepší sportovec roku 2017

Nejlepší sportovec roku 2017 Tak jako každý rok i letos, jsme se sešli v tomto předvánočním čase, abychom hodnotili uplynulou modelářskou sezónu, přivítali nové členy do našeho klubu, kteří od nás dostávají jako pozornost tričko klubu. Určitě budeme rozdávat i letos odznaky „Mladý modelář“ těm, kteří už prokázali na soutěžích nějakou výkonnost, ti lepší potom podle bodů, které nalétali na soutěžích, obdrží „Výkonnostní stupeň A nebo B“ a těm nejlepším, v letošním roce jich budeme hodnotit pět, kteří obdrží nějakou pozornost. Pochopitelně tak jako každý rok a to už tradičně ten, který získá nejvíce bodů, získá i pohár „Nejlepší sportovec roku 2017“. Kdo to letos byl a jaké 

to bylo na našem předvánočním posezení, tak to se můžete podívat na foto, které nafotila Katka Fišarová.

Silvestrovské polétání na letišti v Ústí n/O

V loňském roce po mnoha letech jsem se pokusil znovu obnovit tradici, takového posledního létání v roce a začíná se zdát, že to nebyl až tak špatný nápad. Letos nám počasí sice moc nepřálo, ale zato se nás sešlo zase o něco víc. Trochu nám poprchávalo, ale to nebránilo našemu záměru si poslední den v roce trochu polétat a před dlouhou silvestrovskou nocí načerpali trochu energie při pobytu na čerstvém vzduchu. Tak třeba příští rok nám počasí bude více přát. Jak to u nás na letišti na silvestrovském polétání vypadalo, se můžete podívat na foto, které nafotila opět Katka Fišarová.

 

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky