Hledat

 
Navigace: LMK JUNIOR KLUB Ústí nad Orlicí > KOMPLET VOSA

KOMPLET VOSA

 

KOMPLET VOSA a vaše zkušenosti

Komise mládeže KLeMČR, zatím nemá tak velký prostor na oficiálních stránkách SMČR ani na webu KLeMČR, ale podle vašich podmětů je potřeba, aby vzniklo jedno místo, kde budou všechny informace pohromadě pro všechny, kteří s mládeží pracují. Jsem členem komise mládeže a mohu poskytnout toto místo na našem webu LMK JUNIOR KLUB Ústí n/O. Máme také Facebook a tam se dá i komunikovat. Pokud budete mít zájem mohu poskytnou i prostor pro váš kroužek, formou vizitky, kteou mohu potom stále doplňovat tady se můžete podívat jak to vypadá.

Vážení kolegové modeláři, akce KOMPLET VOSA bude pokračovat. Finanční prostředky na rozvoj aktivit mládeže jsou poskytovány s tím, že musí být konkrétně a adresně využity. Pro splnění této podmínky byla v loňském roce zvolena forma dodávky jednoduché stavebnice modelu letadla s RC soupravou, která by byla pro zájemce dostatečně atraktivní. Předsednictvem KLeM ČR byla schválena akce KOMPLET VOSA. Kluby, které předložily požadavky a k tomu seznam mladých zájemců, obdržely KOMPLET VOSA zdarma. Celkem bylo dodáno 115 ks kompletů. Více se dozvíte tady a také tam Pepa Kubeš popisuje jak dělal oblouky z pediku.

Vaše zkušenosti ze stavby a létání s RC modelem VOSA

Mladí modeláři z Holýšovského kroužku, také mají dvě VOSY a jak to tam dělají nám napsal Dušan Ibehej. Tak se podívejte. Velmi aktivním modelářským klubem je Heřmanův Městec a i Miloš Minařík nám napsal svoje zkušenosti. Další kdo se připojil za LMK Kopidlno a poslal zprávu, byl František Zajíc. Tady najdete celý článek a propozice na soutěž 28. 5., další  propozice na 20. 8., také výsledkovou listinu a ještě druhá výsledková listina, taky se můžete podívat na Facebook. Další klub, který se zapojil do AKCE VOSA je LMK Louny a tady se můžete podívat co nám napsali. Pomalu se nám daří přidávat další informace o klubech, které si požádali o komplet Vosa a LMK Drozdov je další klub, který nám poslal foto a svoje poznatky. Zkušenosti ze stavby kompletů VOSA, nám poslal také pan Jaromír Páč z LMK v Ostrožské Lhotě. Tady jsou jejich názory a zkušenosti. MODELÁŘSKÝ KLUB p. s. 74-HOBBY CENTRUM PRAHA 4 je další klub, kde stavějí VOSU a tady jsou nějaké obrázky. LMK STOD a Pavel Bejček nám taky napsal nějaký názor a poslal foto z kroužku. Kubíček Pavel, LMK Sezimovo Ústí nám také posílám žádanou dokumentaci, ke Kompletu  VOSA. LMK VALAŠSKÉ KLOBOUKY V našem kroužku jsme obdrželi jeden komplet Vosa vloni o  prázdninách (2015) a další sadu  stavebnic letos (2016) na konci školního roku více tadyLMK Hořice – VOSA – klubová soutěž   

Jak dělat oblouky z pediku?

Na obrázku v pravo je ukázka jak dělat oblouky z pediku. Je to přesně, jak to radí Pepa Kubeš: Oblouk z pedigu - není žádný problém. Vyříznutá šablona z papírové vícevrstvé lepenky z víka nějaké krabice, pedik namočím na chvíli do horké vody, pak k šabloně přichytím jeden konec izolepou, ohnu pedig dle šablony a přichytím izolepou druhý konec. Nechám vyschnout do druhého dne. Naprosto jednoduchá záležitost, kterou jsem si prošel v roce 1963 při stavbě prvního modelu -" Šídlo" od Igry. Tam to bylo popsaný v návodu. Pokud to někdo ohýbá na sucho, má s tím problémy. Pokud jde o ovazování nití, tak to mělo smysl v době vzniku modelu, kdy se to lepilo celé pouze studeným klihem. Dnes pedig bez problémů přilepíme vteřiňákem k lištám, a potom se obrousí plynulý přechod oblouku do lišty. Ta nit je tam naprosto zbytečná. Video na stránkách.

Jak udělat VOP a SOP na VOSU

Všechny zdravím, v červnu jsme do klubu (konkrétně moji synové - víc mládeže bohužel nemáme) obdrželi dva komplety Vosa. Kluci se v podstatě ihned pustili do stavby, ale musím říct, že s nevelkým úspěchem. Problémy jim hodně dělala práce s pedikem, taky plánek jim dokázal zamotat hlavy… Léto moc modelařině nepřálo, v září už se blížil termín mistrovství republiky, takže se k práci na Vose dostaneme až teď. Abych jim práci usnadnil, aby hloubka VOP byla opravdu 80 mm (my máme na plánku 76 mm), aby VOP byla celá (ne jenom půlka) a aby průřez 5 x 3 mm byl opravdu 5 x 3 mm :), nakreslil jsem nový plánek ocasních ploch včetně tvaru šablon pro lamelování koncových oblouků ze tří pásků balsy tl. 1 mm. Třeba se bude hodit ještě i někomu z vás… Tady najdete plánek. Hodně zdaru při stavbě přeje Patrik Cintula

Další možnost pro stavbu VOP a SOP nám poslal Miloš Minařík - MK Heřmanův Městec. Ahoj Vosáci, pro inspiraci přikládám plánek VOP a SOP kde jsme nahradili pedik plnou balsou.      

Kompet VOSA - stavební postup Video na stránkách KleMČR ukazuje jednotlivé kroky stavby modelu VOSA. 

 

 
© www.lmk-juniorklub-uo.cz - vytvořte si také své webové stránky